close
تبلیغات در اینترنت
فعالیت ها
loading...

سنگربانان - پورتال جامع کانون های فرهنگی هنری مساجد

فعالیت ها

به پورتال جامع كانون هاي فرهنگي هنري مساجد خوش آمديد

پورتال كانون هاي مساجد مكاني است براي بازتاب و انعكاس خبرها، مطالب، مقالات و اطلاعيه هاي كانون هاي مساجد.

تمامی مطالب این پورتال توسط اعضای کانون های مساجد کشور به روزرسانی می شود.

كانون هاي مسجد مي توانند با عضويت در پورتال، خبرها، مقالات و... خود را جهت درج در پورتال ارسال نمايند.

همچنين دوستان مي توانند جهت ارائه نظرات پيشنهادات انتقادات و ارتباط با ما از طريق لينك تماس با ما در ارتباط باشند.

بهترین نمایش در مرورگر گوگل کروم

هفته وحدت مبارک باد

468nazok بازدید : 220 یکشنبه 29 دي 1392 نظرات ()

فرا رسیدن میلاد با سعادت پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) و بنیانگذار مکتب جعفری

امام صادق (ع) و هفته وحدت بر عموم امّت مسلمان مبارک باد


در این مراسم روحانی شهر حجت الاسلام قربان حسین نژاد و ماموستا سلیمان رزمی وند

درباره اهمیت وحدت بین شیعه و سنی سخنرانی کردنند.

این مراسم با اجرای مولودی خوانی و اهداء هدایائی به رسم یاد بود خاتمه یافت

 

      

 

 
 

 

ویژگی‏های انقلاب اسلامی ایران

miralamdar بازدید : 331 پنجشنبه 12 بهمن 1391 نظرات ()

 

گرایش دینی

یکی از ویژگی‏های انقلاب مردم ایران، خدا محوری آن است. در اصل ۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی می‏خوانیم: «حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و هم او، انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است».
در وصیت‏نامه پیر عرفان و بنیان گذار انقلاب اسلامی، در این‏باره چنین آمده است: «ما می‏دانیم که این انقلاب بزرگ که دست جهان‏خواران و ستمگران را از ایران بزرگ کوتاه کرد، با تأییدات الهی پیروز گردید. اگر نبود دست توانای خداوند، امکان نداشت یک جمعیت ۳۶ میلیونی با آن تبلیغات ضد اسلامی و ضد روحانی خصوصا در این صد سال اخیر… یکپارچه قیام کنند و در سرتاسر کشور با ایده واحد فریاد اللّه‏ اکبر و فداکاری‏های حیرت‏آور و معجزه‏آسا، تمام قدرت‏های داخل و خارج را کنار [زند]…. تردیدی نیست که این یک تحفه الهی و هدیه غیبی بود که از جانب خداوند منّان بر این ملت مظلوم غارت زده عنایت شده است».

مردمی بودن انقلاب

مردمی بودن در انقلاب‏های دیگر هم کم و بیش دیده می‏شود، ولی در انقلاب اسلامی ایران بسیار برجسته‏تر است. در این انقلاب، بیشتر مردم به صحنه آمدند و خواستار سرنگونی رژیم شاهنشاهی و برقراری نظام اسلامی شدند. نظامی، کارگر، کارمند، کشاورز، روحانی، دانشجو و معلم، همه و همه در این انقلاب سهیم بودند. این وجه از مردمی بودن انقلاب شاخص است. در بیشتر انقلاب‏های دیگر، عنصر اصلی مبارزه، نیروهای متشکل حزبی و شبه‏نظامی بودند که از راه جنگ مسلحانه کار را تمام کردند و نقش مردم بیشتر حمایت و پشتیبانی از آنها بود، ولی در انقلاب ما، همه مردم نقش داشتند و در سراسر کشور با یک شدت و قدرت با رژیم پهلوی به مبارزه برخاستند.

رهبری و مرجعیت

از ویژگی‏های مهم انقلاب اسلامی ایران که از ویژگی الهی بودن انقلاب سرچشمه می‏گیرد، نقش دین، عالمان دینی و رهبری و هدایت انقلاب است. همه انقلاب‏های دیگر به نوعی در مقابل دین و مذهب بودند، ولی این انقلاب با رهبری و هدایت عالمان دینی آغاز شد و به سرانجام رسید. در رأس این بزرگان، شخص امام خمینی رحمه‏الله قرار داشت که بالاترین جایگاه دینی، یعنی مرجعیت را دارا بود. رهبری ایشان، ویژگی‏های برجسته‏ای داشت که برخی از آنها را برمی‏شماریم:
الف) امام که مرجعی دینی بود، پایگاه وسیع و عمیق مردمی داشت.
ب) ایشان با پایه‏گذاری قیام پانزده خرداد و مدیریت و شجاعت بی‏مانند در آن جریان و ایام تبعید، رهبری سیاسی و انقلابی خود را به اثبات رساند.
ج) رهبری ایشان قاطعانه بود.
د) امام، هم طراح انقلاب بود و هم مدیر و مجری آن.

اصالت

اصالت انقلاب اسلامی ایران دو بُعد دارد: نظری و عملی. در بعد نظری و فکری، آرمان‏ها و ایده‏های این انقلاب، وارداتی نبوده، محصول جامعه و تاریخ ایران است. اسلام و عقاید اسلامی هزار و چهارصد سال قبل از سوی ایرانیان پذیرفته شده، در این مدت به عنصر اصلی و اساسی فرهنگ و ملیت ما تبدیل شد. در بُعد عملی نیز می‏بینیم که مردم با نیروی خود و بدون کمک‏های مالی و تسلیحاتی شرق و غرب یا همسایگان و با اتکا به خداوند و شعار «پیروزی خون بر شمشیر» به پیروزی رسیدند.

اسلامی ـ دینی بودن انقلاب ایران

یکی از شروط درجه اول انقلاب ایران، اسلام است؛ زیرا رهبر این انقلاب فردی روحانی و مرجع دینی بوده، سازمان‏دهی آن از راه سازمان سنتی هزار ساله حوزه‏های علمیه دینی صورت می‏گرفت. سازمانی که پنج عنصر و رکن اساسی داشت؛ علما و مراجع دینی، حوزه‏های علمیه و مدارس دینی، بقعه‏ها و مزارهای متبرک، مساجد و ائمه جماعات، دستجات و هیئت‏های مذهبی. بنابراین به دلیل نقش اساسی دین اسلام در شرایط انقلاب ایران، این پدیده متصف به صفت اسلامی گردیده است.

خاستگاه عاشورایی انقلاب

از دیدگاه بسیاری از اندیشمندانی که در زمینه علل و عوامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران نظریه‏پردازی کرده‏اند، عامل مذهب از قوی‏ترین و اصلی‏ترین عواملی است که در پیدایش و پیروزی انقلاب نقش بسزایی داشته است. همچنین مروری بر ادبیات سیاسی رایج در روند وقوع انقلاب اسلامی، شعارها، سخنرانی‏ها و بیانیه‏های رهبران نهضت، بیانگر این واقعیت است که از میان عناصر مذهبی، فرهنگ عاشورا و نهضت امام حسین علیه‏السلام ، نقش به‏سزایی در این زمینه بر عهده داشته است. فرهنگ شهادت، مبارزه همیشگی با باطل، طاغوت‏ستیزی، اصل پیروی از رضایت خداوندی و مصالح مسلمانان، و نیز فرهنگ نظارت عمومی و امر به معروف و نهی از منکر، از ویژگی‏های مؤثر فرهنگ عاشورا بر انقلاب ایران است.

اطلاعيه

rahim بازدید : 506 جمعه 26 خرداد 1391 نظرات ()

برنامه های اجراشده توسط کانون قالهر در روز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) وامام خمینی (ره) توسط کانون قالهر

kanoonghalhar بازدید : 566 یکشنبه 24 ارديبهشت 1391 نظرات ()

فاطمه پاره تن من است هرکس اورابیازارد مرا آزرده وهرکس اورا شادکند مرا شادکرده است )

بمناسبت میلاد بابرکت وفرخنده ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) واجرای بند یک صورت جلسه مورخ 8/2/91 این کانون اقدام به برگزاری برنامه های ذیل نمود.

1 - دیدار با مادران شهدای روستا واهدای هدیه فرهنگی (یک جلدکلام الله ویک جلد وصیت نامه امام خمینی ویک جعبه شیرینی )به مادران بزرگوار شهدا ، این مراسم دربعد الظهر روز جمعه با حضور اعضای هیئت امنا کانون انجام شد.

2 - پخش شربت وشیرینی درب مسجد جامع روستا در بعد الظهر روز جمعه

3 - برگزاری دو مسابقه پیامکی بمناسبت میلاد باسعادت بی بی دو عالم وامام خمینی

4 - ارسال پیام تبریک از طریق سامانه پیام کوتاه کانون برای اهالی روستال

5 - قرائت صلوات حضرت زهرا(س) همزمان با کانونهای مساحد کشور بعدازنماز مغرب وعشا

6 - برگزاری همایش پیاده روی بانوان از مسجد جامع تا گلزار شهدا در روز ولادت روز شنبه

 

 

7 - اهدای جوائز نفرات برتر مسابقه پیامکی بعداز برگزاری همایش پیاده روی

8 - برگزاری مراسم مولودی خوانی با حضور مداح اهل بیت براتی در مسجد جامع درشب ولادت ویژه عموم ودر روز ولادت ویژ ه خواهران

امید است این اندک مورد قبول حضرت حق قرارگیرد

اردوی یک روزه اعضای کانون قالهر

kanoonghalhar بازدید : 576 چهارشنبه 13 ارديبهشت 1391 نظرات ()

در روزجمعه مورخ 09/02/1391بعداز اقامه نماز صبح تعداد چهل نفر از خواهران وبرادران عضو فعال کانون جهت عزیمت به اردو آماده بودند. به یاری خداوند متعال با دو دستگاه مینی بوس حرکت نمودیم.

طبق برنامه ریزی که ازقبل صورت گرفت دعای پرفیض ندبه را در حرم مطهر امام زاده عبدالله درجاده قدیم قم برگزار نمودیم.

 

 پس ازبرگزاری مراسم دعا که ازمعنویت خاصی برخوردار بود صبحانه صرف گردید.

بعد ازفرصت استفاده شد وجلسه ماهانه هیئت امناء کانون درهمان مکان نورانی برگزار گردید وصورتجلسه آن به تصویب وامضاء هیئت امنا رسید وبرای دبیرخانه محترم استان مرکزی ارسال گردید.

سپس همراه کاروان به سوی حرم مطهر بی بی فاطمه معصومه حرکت نمودیم ئ

بعداز زیارت درمسجد اعظم باحضرت آیت الله امینی امام جمعه موقت قم یک دیدار معنوی وبا برکت داشتیم.

ایشان دراین دیدارصمیمانه ضمن خیرمقدم به اعضای کانون فرمودند:

رسالت شما درمسجد مانند رسالت یک معلم دلسوز است شما باید درمسجد به گونه ای برخورد کنید که یک الگو گردید.

ایشان با اشاره به نزدیکی روز معلم فرمودند : امام خمینی (ره) از کسی تمجید نمی کردند اما از شهید مطهری به سی دلیل تمجید کردند.

شما باید مانند شهید مطهری دلسوزانه درمساجد فعالیت کنید بایدسعی کنید محیط مسجد چنان گرم وصمیمی باشد که همه را به سوی خود جذب نماید.

آقا فرمودند مساجد سنگران این نظام وانقلاب هستند اما متاسفانه این سنگرها رامقداری فراموش کرده ایم باید بکوشیم تا مساجد آباد گردند.

 درابتدای این دیدار اسماعیل سهرابی مدیر کانون ضمن تشکر گوشه ای ازفعالیتهای کانون خود رابیان نمود او خواستار توجه بیشتر مس.ولین خصوصا مس.ولان فرهنگی به کانونهای مساجد گردید.

سپس اعضای کانون در نماز جمعه شهر قم شرکت نمودند

 بعد از اقامه نماز جمعه کاروان به سوی مسجد مقدس جمکران حرکت نمود .

بعداز صرف ناهار بواقامه نماز درمسجد مقدس جمکران دعای فرج آقا در حیاط مسجد به صورت دست جمعی قر

عطرافشانی مزار شهدا توسط اعضا کانون تبسم

tabassompnuf بازدید : 489 جمعه 1 ارديبهشت 1391 نظرات ()

اعضائ کانون فرهنگی و هنری تبسم دانشگاه پیام نور مرکز فریمان در روز 30 فروردین ماه 1391 باحضور در مزار شهدای سرافراز شهرستان فریمان ضمن تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل و شهدای هشت سال دفاع مقدس با اهداء شاخه گل و نثار فاتحه و عطرافشانی مزار آن عزیزان یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند .

در این مراسم هادی خوشحال دبیر کانون تبسم طی صحبت هایی با اعلام اینکه ما تا ابد وامدار شهدا هستیم ، اظهار داشت: آرامش و آسایش امروز ما مرهون ایثار و فداکاری های این بزرگواران است که روزی تمام امید و آرزوهای خود را رها کردند و به دفاع از میهن عزیزمان پرداختند.

وی همچنین وظیفه نسل جوان خصوصا دانشجویان را جهاد علمی دانست و افزود : شاید تنها بتوانیم با این کار بخش کوچکی از دین خودمان نسبت به شهدا را ادا کنیم.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم بین شرکت کنندگان بسته فرهنگی حاوی کتابچه های مذهبی ، والپیپر و وصیت نامه سردار شهید همت و ... توزیع شد.

برگزاری مسابقه پيامكی با محوريت ايام شهادت حضرت زهرا(س) به همت کانون الغدیرمسجدجامع شهرسیس

alghadirsis بازدید : 476 سه شنبه 29 فروردين 1391 نظرات ()

 

مسابقه پيامكی با محوريت ايام شهادت حضرت زهرا(س)، همزمان با ايام فاطميه   برگزار می‌شود.

برگه‌های اين مسابقه در طول ايام فاطميه درسطح شهرستان شبستر توزيع می‌شود و علاقه‌مندان تا 10 ارديبهشت‌ماه سال جاری، فرصت دارند تا به سؤالات پاسخ دهند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت شركت در اين مسابقه به آدرس www.alghadirsis.ir مراجعه و پاسخ سؤالات را به سامانه 30004713303030 ارسال كنند.

از ديگر برنامه‌های ايام فاطميه در شهر سيس می‌توان به فضاسازی شهر و ارسال پيامك تسليت اشاره كرد كه به همت کانون الغدیر مسجدجامع شهرسیس و با همكاری و مشاركت ، پايگاه مقاومت شهيد قاضی و حوزه مقاومت شهيد دكتر چمران اين شهر برگزار می‌شود.

برگزاری مسابقه پيامكی با محوريت ايام شهادت حضرت زهرا(س) به همت کانون الغدیرمسجدجامع شهرسیس

alghadirsis بازدید : 631 سه شنبه 29 فروردين 1391 نظرات ()

 

مسابقه پيامكی با محوريت ايام شهادت حضرت زهرا(س)، همزمان با ايام فاطميه   برگزار می‌شود.

برگه‌های اين مسابقه در طول ايام فاطميه درسطح شهرستان شبستر توزيع می‌شود و علاقه‌مندان تا 10 ارديبهشت‌ماه سال جاری، فرصت دارند تا به سؤالات پاسخ دهند.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت شركت در اين مسابقه به آدرس www.alghadirsis.ir مراجعه و پاسخ سؤالات را به سامانه 30004713303030 ارسال كنند.

از ديگر برنامه‌های ايام فاطميه در شهر سيس می‌توان به فضاسازی شهر و ارسال پيامك تسليت اشاره كرد كه به همت کانون الغدیر مسجدجامع شهرسیس و با همكاری و مشاركت ، پايگاه مقاومت شهيد قاضی و حوزه مقاومت شهيد دكتر چمران اين شهر برگزار می‌شود.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
سنگربانان - پورتال جامع کانون های فرهنگی هنری مساجد
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • نشریه صراط
 • پورتال جامع کانون های مساجد
 • کانون ثارالله مسجد جامع نازک
 • سرباز صفر
 • مذهبی
 • دفتر نمایندگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد خراسان سبزواری در سبزوار
 • معرفی کانون فرهنگی شهدای سن سن کاشان
 • کانون فرهنگی شهدا مسجد حیدر زرقان
 • کانون فرهنگی مالک اشتر لوشان
 • www.biya2kanoon.ir
 • کانون فرهنگی هنری شهید پورچنگیز مسجدالرسول (ص) بزنجان
 • كانون فرهنگي هنري آل ياسين بافران
 • کانون سقای فرخی
 • كانون فرهنگي هنري حضرت قاسم (ع) ميانرود
 • کانون فرهنگی مسجد امام علی اسلامیه
 • کانون فرهنگی پایگاه بسیج بافران
 • کانون فرهنگی باقرالعلوم()مسجدجامع بافران
 • کانون فرهنگی هنری جوادالائمه (ع) شهرستان گرگان
 • سایت رسمی کانون علی ابن الحسین(ع)مسجدامام سجاد(ع)شهرستان میناب
 • کانون فرهنگی هنری شیخ الائمه (ع) فرخی
 • کانون فرهنگی هنری اسرار مسجد جامع روداب
 • کانون فرهنگی هنری علامه طباطبایی مسجد نور - تبریز
 • کانون فرهنگی هنری شهدای ثارالله -بروجرد
 • کانون فرهنگی المهدی(عج)روستای سلطان آباد
 • كانون فرهنگی هنری شهدای علویان
 • کانون فرهنگی وهنری الغدیر دهنو رویدر
 • کانون کوثر مسجد فاطمه الزهرا طالخونچه
 • کانون الغدیرمسجدجامع شهرسیس
 • پورتال تخصصی ایثار و شهادت
 • کانون فرهنگی هنری شهدای جان آقا
 • ::..کانون فرهنگی هنری جامع شیشوان..::
 • كانون فرهنگي هنري عترت مسجد جامع بستان آباد
 • کانون فرهنگی هنری راهیان معرفت کهنشوئیه
 • کانون فرهنگی هنری شهید آوینی-مسجد حضرت امام خمینی(ره) خوی
 • کانون فرهنگی هنری حاج سید حیدر ابرکوه
 • کانون فرهنگی هنری ثارالله مسجد جامع شهر میانرود
 • کانون فرهنگی هنری قرآن و عترت مسجدفاطمیه شاهرود
 • کانون منتظران مهدی مسجد صاحب الزمان علی آباد
 • کانون فرهنگی سيد الساجدين صلح‌آباد بوشهر
 • کانون فرهنگی و هنری گورزانگ
 • کانون فرهنگی شهید گمنام بهزادکلا نکا
 • کانون فرهنگی هنری ابوفاضل(ع)-کرمان
 • کانون فرهنگی هنری مسجد جامع قالهر
 • کانون فرهنگی و هنری تبسم
 • کانون فرهنگی مسجد حضرت ابوالفضل(ع) سعدآباد
 • کانون فرهنگی هنری حضرت ابوالفضل ( ع ) - بوشهر
 • کانون فرهنگی هنری شهدا مسجد حیدر زرقان
 • کانون فرهنگی هنری صراط کارمزد سوادکوه
 • کانون مسجد جامع بهنمیر
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 208
 • کل نظرات : 55
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 122
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 11
 • بازدید امروز : 47
 • باردید دیروز : 41
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 88
 • بازدید ماه : 530
 • بازدید سال : 4,073
 • بازدید کلی : 238,033
 • کدهای اختصاصی

  کد آپلود عکس
  آپلود عکس
  معرفی سنگربانان به دوستان
  « ارسال برای دوستان »
  نام شما :
  ایمیل شما :
  نام دوست شما:
  ایمیل دوست شما:

  Powered by ParsTools